A- A A+
  • Ple d'organització al Consell Comarcal d'Osona

    Vista gral

    25 de juliol de 2019

     

    Nomenament dels vicepresidents i consellers amb delegació. Igualment ha quedat establerta l’organització comarcal, creació d’àrees, comissions informatives i Comissió Especial de Comptes.

    Vicepresidents:

     

    Vicepresident primer, conseller Carles Banús Puigivila

    Vicepresident segon, conseller Pere Medina Serrahima

    Vicepresidenta tercera, consellera Margarida Feliu Portabella

    Delegació de competències:

    Comissió informativa de Promoció Econòmica, Suport al Món Local i Cicle de l’Aigua: vicepresident primer, Carles Banús Puigivila.

     

    Comissió informativa de Serveis a les Persones: vicepresident segon, Pere Medina Serrahima.

     

    Comissió informativa de Medi Ambient i Sostenibilitat, Règim Intern i Hisenda: vicepresidenta tercera, Margarida Feliu Portabella.

     

    Comissió Especial de Comptes, conseller adjunt a la vicepresidència tercera, Josep M. Freixanet Mayans.

    Delegacions especials:

     

    Promoció Econòmica i Consum              Jordi Bruch Franch

    Cicle de l’Aigua                                           Èric Sibina Màrquez

    Turisme                                                        Àlex Montanyà Rifà

    Joventut i Polítiques d’Igualtat                  Maria Teresa Espadaler Casellas

    Esports                                                         Albert Prado Olmos

    Educació i Formació                                  Sònia Muñoz Culubret

    Cultura i Arxiu                                             Núria Arau Cruselles

    Adjunt a Cultura                                          Txevi Rovira Montells

    Acció Social                                                            Rafa Cuenca Gamiz

    Règim Intern i Hisenda, adjunt vicepresidència 3a

    Josep M. Freixanet Mayans

    Desenvolupament rural                             Ramon Roig Solé

    Comunicació i Societat de la Informació Arnau Basco Cirera

    Cicle de Residus                                        Albert Castells Vilalta

    Estructura  del Consell Comarcal d'Osona en les Àrees competencials i executives següents:

    1. Àrea de Promoció Econòmica, Suport al Món Local i Cicle de l’Aigua
    2. Àrea de Serveis a les Persones
    3. Àrea de Medi Ambient i Sostenibilitat, Règim Intern i Hisenda

    Denominació genèrica i àmbit d’actuació de les Comissions

    COMISSIÓ INFORMATIVA DE PROMOCIÓ ECONÒMICA, SUPORT AL MÓN LOCAL I CICLE DE L’AIGUA

    Àmbit material d’actuació: La consulta, l’estudi i l’emissió d’informes i propostes determinats en els àmbits competencials següents:

     Suport al món local

     Promoció Econòmica

     Consum

     Turisme

     Cicle de l’Aigua

    Composició:

    Amb veu i vot:

    President:

    Carles Banús Puigivila

    Consellers:

    Èric Sibina Màrquez

    Antoni Poyato Rodríguez

    Montse Juvanteny Canal

    Jordi Casanova Sellarès

    Amb veu i sense vot:

    Jordi Bruch Franch

    Àlex Montanyà Rifà

    Suplents:

    Joan Moreno Parés

    Judit Sardà Cabero

    Josep Tió Lleonart

    Núria Roca Carrasco

    Victor Barquer Cruz

    COMISSIÓ INFORMATIVA DE SERVEIS A LES PERSONES

     

    Àmbit material d’actuació: La consulta, l’estudi i l’emissió d’informes i propostes determinats en els àmbits competencials següents:

     Protecció Civil

     Habitatge

     Cooperació

     Joventut

     Polítiques d’igualtat

     Esports

     Educació i formació

     Cultura i Arxiu

     Acció Social

    Composició:

     

    Amb veu i vot:

    President:

    Pere Medina Serrahima

    Consellers:

    Rafa Cuenca Gamiz

    Teresa Espadaler Casellas

    Joan Carmona López

    Víctor Barquer Cruz

    Amb veu i sense vot:

    Núria Arau Crusellas

    Sònia Muñoz Culubret

    Xevi Rovira Montells

    Albert Prado Olmos

    Suplents:

    Lluïsa Bautista Sánchez

    Núria Roca Carrasco

    Roser Montané Tardà

    Josep Tió Lleonart

    COMISSIÓ INFORMATIVA DE MEDI AMBIENT I SOSTENIBILITAT, RÈGIM INTERN I HISENDA

     

    Àmbit material d’actuació: La consulta, l’estudi i l’emissió d’informes i propostes en els àmbits competencials següents:

     Medi Ambient i Sostenibilitat

     Règim intern i Hisenda

     Desenvolupament Rural

     Cicle dels Residus

     Comunicació i Societat de la Informació

    Composició:

    Amb veu i vot:

    Presidenta: Margarida Feliu Portabella

    Consellers:

    Arnau Basco Cirera

    Josep Tió Lleonart

    Ramon Roig Solé

    Jordi Casanova Sellarès

    Amb veu i sense vot:

    Josep M. Freixanet Mayans

    Albert Castells Vilalta

    Suplents:

    Oriol Usart Sánchez

    Maria Balasch Pla

    Antoni Poyato Rodríguez

    Montserrat Juvanteny Canal

    Víctor Barquer Cruz

    COMISSIÓ ESPECIAL DE COMPTES

     

    Àmbit material d’actuació: l’estudi i l’informe dels comptes anuals de la Corporació i, en tot cas, el determinat per la seva normativa reguladora.

    Composició:

    Amb veu i vot:

    President:

    Josep M. Freixanet Mayans

    Consellers:

    Marc Verdaguer Montañà

    Antoni Poyato Rodríguez

    Núria Roca Carrasco

    Víctor Barquer Cruz

    Suplents:

    Lluïsa Bautista Sánchez

    Àlex Montanhyà Rifà

    Josep Tió Lleonart

    Montserrat Juvanteny Canal

    Jordi Casanova Sellarés

    Comissió Permanent del Ple:

     

    President:

    Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Consellers:

    Carles Banús Puigivila

    Pere Medina Serrahima

    Margarida Feliu Portabella

    Marçal Ortuño Jolis

    Maria Balasch Pla

    Oriol Usart Sánchez

    Marc Verdaguer Montanyà

    Núria Roca Carrasco

    A proposta del president, hi podran assistir en qualitat de convidats, amb veu però sense vot, els consellers següents:

    Antoni Poyato Rodríguez

    Víctor Barquer Cruz

    Els membres de l’equip de govern del Consell Comarcal d’Osona tindran el règim de dedicació i percebran les retribucions, despeses de representació i dietes per indemnitzacions i assistència a sessions i reunions, les quantitats màximes anuals:

    President: 39 % de dedicació. Import màxim anual 33.000,00

    Vicepresident 1r: 33 % de dedicació. Import màxim anual 28.000,00

    Vicepresident 2n: 33 % de dedicació. Import màxim anual 28.000,00

    Vicepresidenta 3a: 20 % de dedicació. Import màxim anual 17.000,00

    Delegacions especials:  

    Promoció Econòmica i Consum - Cicle de l’Aigua - Turisme - Joventut i Polítiques d’Igualtat - Esports - Educació i Formació - Cultura i Arxiu - Acció Social - Règim Intern i Hisenda, adjunt a vicepresidència 3a - Desenvolupament rural - Comunicació i Societat de la Informació:

    13 % de dedicació. Import màxim anual 11.000,00

    Delegació especial: - Cicle de Residus: 24 % de dedicació. Import màxim anual 20.000,00

    El percentatge de dedicació es refereix a una dedicació total de 37,50 hores setmanals.

     Representants del Consell en òrgans i ens col·legiats:

    Comunitat de Propietaris Edifici El Sucre

    Jaume Manau i Terrés

    Consell Assessor de Sant Pere de Casserres

    Núria Arau Crusellas

    Consell Assessor en matèria de drogodependències

    Presidenta: Maria Teresa Espadaler Caselles

    Montserrat Juvanteny Canal

    Rafa Cuenca Gamiz

    Consell Assessor en matèria de joventut d'Osona

    Maria Teresa Espadaler Caselles

    Oriol Usart Sánchez

    Montserrat Juvanteny Canal

    Núria Arau Crusellas

    Judit Sardà Cabero

    Antoni Poyato Rodríguez

    Rafa Cuenca Gamiz

    Jordi Casanova Sellarés

    Consell Assessor en matèria de museus de la comarca d'Osona

    Joan Moreno Parés

    Consell Coordinador del Parc Natural del Montseny

    Pere Medina Serrahima

    Consell Econòmic i Social de la comarca d’Osona (Ple)

    Carles Banús Puigivila

    Jordi Bruch Franch

    Àlex Montanyà Rifà

    Antoni Poyato Rodríguez

    Ramon Roig Solé

    Víctor Barquer Cruz

    Consell Econòmic i Social de la comarca d’Osona (Comissió Executiva)

    Carles Banús Puigivila

    Jordi Bruch Franch

    Àlex Montanyà Rifà

    Consell Esportiu d’Osona

    Montserrat Juvanteny Canal

    Roser Montané Tardà

    Albert Prado Olmos (per a la Junta Directiva)

    Creu Roja a Osona

    Maria Balasch Pla

    Federació d’Agrupacions de Defensa Forestal d’Osona

    Ramon Roig Solé

    Fundació privada Areté

    Pere Medina Serrahima

    Fundació privada Consell Esportiu d’Osona

    Albert Prado Olmos

    Fundació privada Festival Internacional de Música de Cantonigròs

    Núria Arau Crusellas

    Fundació Sant Tomàs

    Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Observatori del Mercat de Treball d’Osona

    Josep Maria Freixanet Mayans

     

    Osona Turisme

    Àlex Montanyà Rifà

     

    Patronat d’Estudis Osonencs

    Marc Verdaguer Montanyà

     

    Regió Sanitària Centre

    Pere Medina Serrahima

    Xarxa de Serveis Locals d’Habitatge de la Diputació de Barcelona

    Pere Medina Serrahima

    Xarxa Perifèrics d’ens locals i entitats que treballen per a la promoció de la salut i la prevenció en l’àmbit de les drogues

    Maria Teresa Espadaler Casellas

    Consorcis:

     

    Consorci del Ter

    Maria Lluïsa Bautista Sánchez

    Consorci de la Vall del Ges, Orís i Bisaura

    Maria Teresa Espadaler Casellas

    Consorci per a la gestió dels residus urbans d'Osona

    Margarida Feliu Portabella

    Albert Castells Vilalta

    Èric Sibina Màrquez*

    Ramon Roig Solé*

    * Aquests consellers s’incorporaran de ple dret, un cop aprovada definitivament la modificació dels estatuts del Consorci.

    Consorci per a la Normalització Lingüística

    Núria Arau Crusellas

    Consorci per a la promoció dels municipis del Lluçanès

    Glòria Colom Puigbó

    Empreses mixtes participades pel Consell Comarcal d’Osona, proposant al Consell d’Administració de cada empresa que designi, per formar-ne part, els membres següents:

    Aigües d'Osona, SA

    Joan Carles Rodríguez Casadevall, que es nomena per ser el representant a la Junta General

    Carles Banús Puigivila

     

    Depuradores d’Osona, SL

    Joan Carles Rodríguez Casadevall, que es nomena per ser el representant a la Junta General

    Carles Banús Puigivila

    Èric Sibina Márquez

    Un representant de l’Ajuntament de Vic

    Ramon Roig Solé (en lloc de l’interventor)

     

    Recollida de Residus d’Osona, SL

    Joan Carles Rodríguez Casadevall, que es nomena per ser el representant a la Junta General

    Margarida Feliu Portabella

    Albert Castells Vilalta

    Carles Banús Puigivila

    Marçal Ortuño Jolis

     

    Nomenaments efectuats per resolució de presidència:

    Comissió de Gestió del Centre Mèdic Psicopedagògic d’Osona

    Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Comissió Mixta del conveni amb la Diputació de Barcelona pel servei de recaptació

    Josep Maria Freixanet Mayans

    Maria Lluïsa Bautista Sánchez

    Consell Consultiu de la Gent Gran d'Osona

    Vicepresident Pere Medina Serrahima

    Creacció Agència d’Emprenedoria, Innovació i Coneixement, SL

    Carles Banús Puigivila

    Ponència tècnica en matèria d’assistència tècnica per a la tramitació d’expedients subjectes a la LIIAA

    Margarida Feliu Portabella

    Ponència tècnica en matèria d’assistència tècnica per a la tramitació d’expedients subjectes a l’autorització sanitària municipal d’establiments minoristes de carn

    Pere Medina Serrahima

    Ponència tècnica en matèria d’assistència tècnica per a la tramitació de sol·licituds d’adequació d’activitats ramaderes

    Ramon Roig Solé

     

    Nomenaments pel raó del càrrec:

     

    Associació Catalana d’Innovació del Sector Carni Porcí Innovacc

    Carles Banús Puigivila

    Associació de municipis per a la independència

    Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Associació pel Desenvolupament Integral de la comarca d'Osona

    Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Associació Rutes del Romànic Vic - Ripoll - Sant Joan de les Abadesses

    Àlex Montanyà Rifà

    Associació Innofoc

    Judit Sardà Cabero

    Comissió Assessora en matèria de serveis socials de la comarca d'Osona

    President: Rafa Cuenca Gamiz

    Comissió Paritària de Seguiment dels convenis de personal

    Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Josep M. Freixanet Mayans

    Gerència

    Consell Assessor de la Fundació Universitària Balmes

    Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Consell Assessor de Sant Pere de Casserres

    President: Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Núria Arau Crusellas

    Carles Banús Puigivila

    Àlex Montanyà Rifà

    Consell Assessor en matèria de museus de la comarca d'Osona

    Presidenta: Núria Arau Cruselles

    Vicepresident: Àlex Montanyà Rifà

    Joan Moreno Parés

    Consell Consultiu de la Gent Gran d'Osona

    President: Pere Medina Serrahima

    Consell Econòmic i Social de la comarca d’Osona (Ple)

    President: Joan Carles Rodríguez Casadevall

     

    Consell Econòmic i Social de la comarca d’Osona (Comissió Executiva)

    President: Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Consorci d’Osona de Serveis Socials

    Rafa Cuenca Gamiz

    Creacció Agència d’Emprenedoria, Innovació i Coneixement, SL

    Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Fons Català de Cooperació al Desenvolupament

    Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Fundació Centre Mèdic Psicopedagògic d'Osona

    President: Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Fundació privada Osona Gastronomia

    Joan Carles Rodríguez Casadevall

     

    Osona Turisme

    President: Carles Banús Puigivila

    Ponència comarcal d'avaluació ambiental

    Joan Carles Rodríguez Casadevall

    Xarxa de ciutats i pobles cap a la sostenibilitat de la Diputació de Barcelona

    Margarida Feliu Portabella

    On som

    Masoko

    Carrer de l'Historiador Ramon d’Abadal i de Vinyals, 5, 3a planta

    Edifici el Sucre 08500 Vic

     938 832 212

     938 895 632

    informa@ccosona.cat