A- A A+
  • Constitució del nou Consell Comarcal d'Osona. 2019-2023

    SPlens locoCCO persones

    D’acord amb l’article 22.1 del Text refós de la Llei de l’organització comarcal de Catalunya, aprovada pel Decret legislatiu 4/2003, de 4 de novembre, els consells comarcals s’han de constituir en sessió pública a la capital de la comarca el primer dia hàbil després de transcorreguts quinze dies naturals a comptar de l’endemà de la proclamació dels membres electes.

    La Junta Electoral Provincial ha proclamat, en data 3 juliol, els membres electes i suplents dels consells comarcals de la província de Barcelona. Així, d’acord amb el que estableix la Llei de l’organització comarcal de Catalunya, el Ple de constitució del nou mandat del Consell Comarcal d’Osona es farà el proper 19 de juliol, a les 12 hores, a la Sala de Plens del Consell Comarcal d’Osona.

    L’acta de la Junta Electoral Provincial proclama les següents persones com a membres electes del Consell Comarcal d’Osona:

     

    COALICIÓ ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA-ACORD MUNICIPAL (14 membres)

    Titulars:

    1. Judit Sardà i Caber - Tona
    2. Èric Sibina i Màrquez - Sant Vicenç de Torelló
    3. Maria Balasch i Pla  - Vic
    4. Àlex Montanyà i Rifà - L’Esquirol
    5. Núria Arau i Crusellas - Taradell
    6. Joan Carles Rodríguez i Casadevall - Sant Julià de Vilatorta
    7. Margarida Feliu i Portabella - Viladrau
    8. Rafa Cuenca i Gamiz - Manlleu
    9. Sònia Muñoz i Culubret - Montesquiu
    10. Xevi Rovira i Montells - Santa Eulàlia de Riuprimer
    11. Roser Montané i Tardà - Roda de Ter
    12. Josep Mª Freixanet i Mayans - Olost
    13. Glòria Colom i Puigbò - Lluçà
    14. Jordi Fàbrega i Colomer - Sant Pere de Torelló

    Suplents:

    1. Marçal Ortunyo i Jolis - Torelló
    2. Carla Ferrer i Castro - Centelles
    3. Albert Mercè i Pujol - Rupit i Pruit
    4. Naiara Puchades i Callejas - Santa Eugènia de Berga
    5. Jordi Vistós i Mas - Masies de Roda
    6. Montse Mas i Mauri - Masies de Voltregà
    7. Josep Casassas i Jordà - Gurb
    8. Paquita Clarà i Rabal - Tavèrnoles
    9. Xevi Roviró i Alemany - Folgueroles
    10. Íria Tuneu i Soler - Orís

    COALICIÓ JUNTS (10 membres)

    Titulars:

    1. Carles Banús Puigvila - Tavèrnoles
    2. Marc Verdaguer Montanyà - Calldetenes
    3. Arnau Basco i Cirera - Orís
    4. Albert Prado Olmos - Tavertet
    5. Maria Teresa Espadaler Casellas - Sant Quirze de Besora
    6. Jordi Bruch Franch - Prats de Lluçanès
    7. Albert Castells Vilalta - Vic
    8. Maria Lluïsa Bautista Sánchez - Manlleu
    9. Joan Moreno Parés - Roda de Ter
    10. Oriol Usart Sánchez - Balenyà

    Suplents respectius a cada electe:

    1. Gerard Sancho Vilalta - Sant Hipòlit de Voltregà
    2. Josep-Ramon Soldevila Garcia - Vic
    3. Gil Codina Alejandre - Les Masies de Voltregà
    4. Miquel Riera Casases - Calldetenes
    5. Janna Locher Casas - Sora
    6. Montse Rubau Riera - Alpens
    7. Santi Estragués Casanovas - Taradell
    8. Arnau Rovira Martínez - Manlleu
    9. Neus Codina i Casals - Torelló
    10. Xavier Fernández Sala - Santa Eugènia de Berga

     

     

    ASSOCIACIÓ D’AGRUPACIÓ D’ELECTORS D’OSONA (4 membres)

    Titulars:

    1. Pere Medina Serrahima - El Brull
    2. Núria Roca Carrasco - Sant Martí de Centelles
    3. Montserrat Juvanteny Canal - Prats de Lluçanès
    4. Ramón Roig Solé - Balenyà

    Suplents:

    1. Albert Serra Vergara - Roda de Ter
    2. David Puyol Pérez - Sant Bartomeu del Grau
    3. Margarida Fité Girvés - Tona
    4. Josep Sallent Comas - Santa Eugènia de Berga

     

     

     

     

    COALICIÓ CANDIDATURA DE PROGRÉS (3 membres)

    Titulars:

    1. Antoni Poyato Rodríguez Manlleu
    2. Joan Carmona López Torelló
    3. Josep Tió Lleonart Balenyà

    Suplents:

    1. Josep Manel García Ruiz Tona
    2. Roser Roma Corominas Torelló
    3. Carme Tena Lameiro Vic

    COALICIÓ ALTERNATIVA MUNICIPALISTA-AMUNT (2 membres)

    Titulars

    1. Victor Barquer Cruz Centelles
    2. Marta Boixeda Pujols Sant Hipolit de Voltregà

    Suplent:

    1. Jordi Casanovas Sellarès Torelló

     

     

    On som

    Masoko

    Carrer de l'Historiador Ramon d’Abadal i de Vinyals, 5, 3a planta

    Edifici el Sucre 08500 Vic

     938 832 212

     938 895 632

    informa@ccosona.cat

    Actualitat